Günlük

Hayat Garip Bir Matematik

Hayatımızda her zaman birşeyler değişiyor, birşeyler oluyor ve hep şikayet ettiğimiz şeyler artıyor ve içinden çıkılmaz bir hal alıyor, tıkanıyoruz, köşeye sıkışıyoruz, çaresiz hissediyoruz, bunalıyoruz.

Aklımızı kaybediyoruz, kalbimizi ve ruhumuzu tahrip ediyoruz üstelik bunların hepsini kendimiz yapıyoruz hatta bazen kendimiz yetemediğimizi düşünüyoruz hayatımıza aldığımız yada etrafımızdaki insanlara bırakıyoruz onlarda ellerinden gelenleri fazlası ile yapıyor.

Hep sorunların, sıkıntıların çoğalmasından şikayet ediyoruz, çoğalması içinde elimizden geleni ardımıza koymuyoruz, zarar göreceğimizi bile bile nasıl daha fazla çoğaltırız derdindeyiz, eksilmesini isteyip, eksiltmek için birşeyler yapmıyoruz ama hep şikayet ediyoruz.

Topluyoruz, çarpıyoruz ve çoğaltıyoruz.
Çıkarmaktan korkuyoruz, çıkarmanın kaybetmek olduğunu, eksilmek olduğunu düşünüyoruz. Aklınıza, kalbinize ve ruhunuza zarar veren insanları hayatımızdan çıkardığımızda aslında eksilmiyoruz, eksilmeyeceğiz ki zaten olacaklarsada eksik olsunlar. Fazlalıkları neye yarıyor ki?

Zamanında kötü olanı çıkarmadığınızda, Gelen iyi zamansız gelmiş olacak.
Doğru zamanda doğru işlemi yapmadığmızda her zaman hoş olmayan sonuçlar ile karşılaşacağız ve her zaman şu soru olacak kafamızda. Benim hayatım ne zaman düzene girecek? “Doğru işlemi, Doğru zamanda yaptığında.”

Hayat,
Kötü olanları toplayıp, çarptığımız, çoğalttığımız ve çokluğundan şikayet ettiğimiz.

İyi olanları her fırsatta çıkarıp yokluğundan şikayet ettiğimiz,

Çok garip bir matematik.

Bu yüzden değil mi heps sınıfta kalmalarımız?
Yerimizde saymalarımız?

Olmaması gereken yada zararı olacak şeyleri çoğaltmanın kimseye bir faydası yok. Kendinizi şartlandırmayın, kandırmayın çokluk içinde yokluk çekmeyin.

Yazar Hakkında

Ufuk KARACA

Sitede yer alan görseller, sözler ve yazıların tamamı şahsıma aittir.

Yorum Yap